wtorek, 29 października 2013

Zaczynamy!Przyznam, że założenie tego bloga jest dla mnie nie lada wyzwaniem. Zawsze wolałam komunikować się z ludźmi w bezpośredni sposób - osobiście rozmawiać z pacjentami w pracy i z bliskimi oraz znajomymi w życiu prywatnym. Co zatem sprawiło, że ktoś, kto do tej pory prawie nie istniał w internecie (bez konta na "Fejsie", NK itp.) nagle wziął się za tak duże przedsięwzięcie jak prowadzenie bloga?

Projekt Doktor:
Do tej pory problemy współczesnej medycyny postrzegałam z perspektywy lekarza. Aktualne wytyczne postępowania w określonych sytuacjach były dla mnie czymś oczywistym, powiedzmy swego rodzaju zawodową świętością. W styczniu zostałam mamą dwóch cudownych córeczek i odkryłam drugą stronę medalu...  W kotle informacji, natłoku bombardujących nas zaleceń i wskazówek dotyczących zdrowia i prawidłowego wspierania rozwoju naszych dzieci można się naprawdę pogubić. Postanowiłam zatem wykorzystać swoją bazę wiedzy medycznej oraz pasję i niezwykłą dociekliwość w pogłębianiu tej wiedzy.

Rozpoczynam usystematyzowane poszukiwania odpowiedzi na najczęściej nurtujące nas pytania! Zamierzam opierać się na rzetelnych źródłach naukowych, wiarygodnych danych "medycyny opartej na faktach" oraz konfrontować te dane z opiniami ekspertów w danej dziedzinie. Uzyskane w ten sposób informacje dotyczące zdrowia, rozwoju i leczenia dzieci chcę przybliżyć czytelnikom tego bloga w przystępny i zrozumiały sposób.

Projekt Mama:
Chcę także podzielić się swoimi doświadczeniami jako mama bliźniąt. Kiedy przygotowywałam się na przyjście na świat Hani i Zuzi próbowałam zebrać jak najwięcej wskazówek, informacji - jak sprostać wyzwaniu jakie nas czeka, jak ułatwić sobie życie, po prostu co zrobić, żeby dać radę!? Przyznam szczerze, że niełatwo było znaleźć praktyczne porady. Mam nadzieję, że nasze sposoby radzenia sobie z codziennymi problemami pomogą innym rodzicom. To będzie w przeciwieństwie do części "popularno - naukowej" bardzo subiektywna strona mojego bloga. Będę umieszczać tu recenzje wypróbowanych przez nas akcesoriów, zabawek, książek a także przepisy na pyszne i zdrowe potrawy dla najmłodszych.

Mam nadzieję, że moja nowa "misja" pomoże Wam drodzy czytelnicy odnaleźć rozsądną, uporządkowaną drogę w zdrowym wychowywaniu swoich pociech :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz