czwartek, 16 stycznia 2014

Zabawki sensoryczne

Poznajcie Łosia Super - Ktosia, Żyrafę Fafę, Smoka Obiboka i Żuczka Buczka. To jedni z pierwszych kompanów dziewczynek. Towarzyszą im w codziennych zabawach, spacerach, podczas jazdy samochodem.

Łoś Super Ktoś
Żyrafa Fafa
Smok Obibok


Żuczek Buczek
Kwiatek Żuczka Buczka od spoduTak naprawdę były to najważniejsze (bo podobno do 8. miesiąca życia dziecko nie przywiązuje się do przedmiotów i nie można mówić "ulubione") zabawki Hani i Zuzi w pierwszych miesiącach życia. Potrafiły zająć ciekawskie rączki, oczka i uszka na naprawdę długo. Takie zabawki określa się mianem "sensoryczne" ponieważ pobudzają różne zmysły. Dotyk: Posiadają ciekawe faktury - miękkie futerko, wełnę, sztruks, welur, satynę, do tego twardsze elementy, jak np. rogi z wypustkami z twardej gumy, czy kółeczka o różnej powierzchni (idealnej do gryzienia). Wzrok: Plejadę wyraźnych kolorów i wzorów idealnych dla najmłodszych dzieci widać na zdjęciach. Słuch: Nawet w najmniejsze elementy zabawek, jak uszka smoka, wszyto różne szeleszczące, grzechoczące, piszczące elementy, dzięki czemu dziecko rozwija kolejne zmysły i odkrywa w zabawce ciągle coś nowego! Każde kopytko, skrzydełko, czy płatek jest inny. Żuczek buczek odciągnięty od kwiatka trzęsie się i buczy co stanowi kolejną atrakcję.
Nasi przyjaciele nie są już w centrum zainteresowania, teraz na pierwszy plan wysunęły się inne zabawki jak sortery, klocki itd. ale dziewczynki nadal chętnie do nich wracają. Myślę, że sporo im zawdzięczamy. Serdecznie polecamy je wszystkim szukającym dobrego pomysłu na pierwsze zabawki dla dzieci.

1 komentarz:

  1. Zabawki sensoryczne to doskonały wybór. Niemowlę nie potrzebuje całej góry zabawek, z większości prezentów ofiarowanych przez rodzinę nie będzie korzystało przez najbliższe miesiące życia. Niektóre zabawki są dla dziecka zupełnie niezrozumiałe, inne dla najbliższego otoczenia, czyli przeważnie rodziców, stanowią tylko denerwujące tło dźwiękowe. Zabawki dla najmłodszych trzeba więc wybierać z rozwagą, najlepiej poczytać wcześniej o rozwoju i potrzebach dziecka na aktualnym etapie jego życia. Zabawka, która pomaga stopniowo poznawać świat zawsze będzie idealna. Można ją kupić lub własnoręcznie wykonać. Jeśli umiemy szyć, możemy na przykład stworzyć wyjątkową przytulankę z różnych kawałków materiałów, poszczególne jej elementy wypełniając szeleszczącym papierem, drobnym groszkiem, itp. Możemy też zwykłą grzechotkę lub miękki klocek z materiału nieco zmodyfikować, dodając do nich różne ciekawe elementy – sznureczki czy puchate pomponiki. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i wiedzy :-).

    OdpowiedzUsuń