wtorek, 22 sierpnia 2017

Pasożytniczy apel

Drodzy czytelnicy!

Cały czas gorąco zachęcam tych, którzy nie brali jeszcze udziału w ankiecie pasożytniczej do wypełnienia formularza internetowego!

Ankieta jest anonimowa, skierowana zarówno do osób, których dzieci chorowały kiedykolweik na choroby pasożytnicze jak i tych, którzy nigdy nie mieli takiego problemu - słowem - do wszystkich rodziców dzieci do 18. roku życia!

Zgromadzony materiał jest dla mnie niezwykle cenny! Przeprowadziłam już badania dotyczące tego, jakie informacje na temat chorób pasożytniczych rodzice mogą znaleźć w internecie. Wyniki są jeszcze gorsze niż się spodziewałam (badanie prezentowane było na Europejskim Zjeździe Chorób Zakaźnych Dziecięcych ESPID 2017). Niestety jesteśmy narażeni na masę nieprawdziwych informacji dotyczących zakaźności, objawów chorób pasożytniczych, metod diagnostyki, leczenia a nawet metod profilaktyki. Za pomocą ankiety chciałabym teraz sprawdzić jakie są Wasze doświadczenia - czy Wasze dzieci miały kiedykolwiek rozpoznaną chrobę pasożytniczą (szczególnie inną niż nadal powszechne owsiki), jakie badania miały wykonywane w tym celu, jakie objawy prezentowały, jakie postępowanie zostało podjęte, czy stosujecie regularne odrobaczanie dzieci?

Odnoszę wrażenie, że od dekad tkwimy w stałym punkcie jeśli chodzi o podejście do tego tematu w społeczeństwie jak i wśród wielu lekarzy, a przecież sytuacja epidemiologiczna kraju diametralnie się zmieniła. Będę Wam ogromnie wdzięczna, jeśli poświęcicie 10 minut na wypełnienie ankiety.

Poza treściami skierowanymi do czytelników tu na blogu i w czasopismach dla rodziców dzieci, regularnie publikuję artykuły majace na celu prezentację aktualnej wiedzy medycznej w prasie medycznej. Jeśli w badaniu weźmie udział odpowiednio duża liczba osób, wyniki ankiety pomogą rzucić światło na potrzebę aktualizacji zaleceń i kształcenia lekarzy w dziedzinie parazytologii.
Mam nadzieję, że praca pomoże zmienić podejście do diagnostyki i leczenia chorób pasożytniczych u dzieci na bardziej nowoczesne i aktualne, możecie mi w tym pomóc :)

Niedługo opublikuję tutaj cykl artykułów prezentujących aktualne informacje na temat chorób pasożytniczych. Posty są już przygotowane, nie chcę jednak aby sugerowały odpowiedzi i wpłynęły na wyniki ankiety. Umówmy się, że w ciągu najbliższego tygodnia ankietę uzupełni jeszcze 1000 osób a ja opublikuję teksty, co Wy na to? Do startu gotowi...
Ślijcie znajomym, dzielcie się na FB i gdzie tylko się da! :D

https://goo.gl/forms/24POXVDA60Bl7QV92

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz